Milli Eğitim Bakını Mahmut Özer: Antikorlu Öğretmen Oranı %90’ı Buldu

Milli Eğitim Bakını Mahmut Özer: Antikorlu Öğretmen Oranı %90’ı Buldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklama da, aşı yaptıran veya hastalığı atlatarak antikor kazanan öğretmenlerin oranının %90’a yaklaştığını açıkladı.

Okullarda tedbirlerin en üst seviyede olduğunu açıklayan Milli Eğitim Bakanı Özer, sürecin Sağlık Bakanlığı önerilerin MEB tarafından sıkı takip edilmesiyle en iyi şekilde yönetildiğini dile getirdi.

Okullarda gerek maske, gerek dezenfektan ve temizlik gibi bütün ihtiyaçların karşılandığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı, koronavirüs önlemlerinin en iyi şekilde alındığını ifade etti.

Sınıfta Vaka Olduğunda Eğitime Sınıf Bazlı Ara Veriliyor

Mahmut Özer Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklama da sınıflarda herhangi bir koronavirüs vakası görülmesi durumunda, eğitimlere sınıf bazlı ara verildiğini dile getirdi.

Ara verilen sınıflarda 14 günlük tedbir sürecinin ardından tekrardan yüz yüze eğitime devam edildiğini vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Özer, ara verilen süreçte de öğretmenler tarafından online eğitim verildiğini söyledi.

Antikorlu Öğretmen Oranı %90’a Yaklaştı

Bakan Özer tarafından yapılan açıklamaya göre koronavirüs vakasını atlatan veya aşı olan öğretmenlerin oranının ise, %86’yı geçtiği belirtildi.

Toplamda 1,2 milyon öğretmenin MEB kapsamında hizmet verdiğini dile getiren Özer, tek doz aşı yaptıran öğretmenlerin oranını ise yüzde 92 olarak açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM